Pentue
Isä FI13277/22 PATOUT V.D. LAMAR
Emä FI50277/21 QUICC'S DE WEZUELIA
Sukutaulu
Pentuja yhteensä 5 urosta
Syntynyt 07.04.2025
Luovutus 26.05.2025
Hinta 1400€
Lisätiedot Hintaan sisältyy: Eläinlääkäritodistus. Kasvattajan kokoama paketti pennulle/omistajalle. SBPKY ry rotuyhdistyksen jäsenmaksun 1 vuodelle.
Pentueen verkkosivu https://www.facebook.com/kennel.quiccs
Kasvattaja

Nummelin Annette

Allekirjoittanut kasvattajasitoumuksen


Kennelnimi QUICC'S (myönnetty 20.12.1989)

Vapaana olevat pennut

uros

punaruskea, musta maski

2 kpl

Yhteystiedot
Pentujen sijainti Vantaa
Puhelin
Sähköposti k.quiccs@gmail.com
Pentuerekisteröinnin tilanne
Tietojen oikeellisuudesta ja pentujen rekisteröintikelpoisuudesta vastaa kasvattaja. Näet alla pentueen rekisteröinnin tämänhetkisen tilanteen. Tiedot päivittyvät, kun pentueen rekisteröinti etenee.
Rekisteröinti on valmis Kyllä
Pentue on tunnistusmerkitty Kyllä
Yhdistelmä täyttää rodun yhdistyksen jalostussuositukset Ei tiedossa
Pentue täyttää PEVISA-ehdot Kyllä
Rekisteröintimaksu on maksettu Kyllä
Tietoja rodusta
Pienennä Näytä lisää

Pentueen vanhemmilla tulee astutushetkellä olla virallinen lonkka- ja kyynärlausunto sekä voimassa oleva silmätarkastuslausunto. Silmätarkastuslausunto ei saa astutushetkellä olla 24 kk vanhempi. Rekisteröinnin raja-arvona on lonkkaniveldysplasian aste B. Koiran jälkeläisiä ei rekisteröidä, jos sillä on todettu KAT (katarakta), PRA, gRD, tRD, keratiitti tai plasmooma. Jos koiralla on todettu mRD, on se paritettava RD:n suhteen terveen koiran kanssa.

Rotukohtaiset erityisehdot
Pienennä Näytä lisää

Seuraavat muunnosten väliset risteytykset sallitaan ilman poikkeuslupaa: groenendael x tervueren, tervueren x malinois ja laekenois x malinois. Muunnosten risteyttämisestä syntyneet pennut rekisteröidään kukin oman karvanlaatunsa mukaiseen muunnokseen. Seuraavat muunnosten väliset risteytykset eivät ole sallittuja: groenendael x laekenois ja tervueren x laekenois. Karvanlaadun osalta rotumuunnoksen siirto voidaan tehdä Kennelliiton toimistossa omistajan ilmoituksen mukaan, kun koira on täyttänyt 9 kk.