Pentue
Isä FI23549/21 SUUKKOSUUN OTA MUSTA MALLIA
Emä FI42895/21 SUUKKOSUUN TÄHTISUMU
Sukutaulu
Pentuja yhteensä 5 urosta ja 1 narttu
Syntynyt 09.07.2026
Luovutus 27.08.2026
Hinta 1500€
Lisätiedot Yhdistelmästä odotetaan vilkkaita ja toimeliaita koiria harrastuksiin ja ulkoilusta pitäviin koteihin. Pennut ovst syntyneet ja kasvavat emokoiran kotona Kerimäellä Savonlinnassa. Lisätietoja kasvattajalta. Narttu etsii sijoituskotia.
Kasvattaja

Hiltunen Pinja

Allekirjoittanut kasvattajasitoumuksen


Kennelnimi SUUKKOSUUN (myönnetty 01.11.2004)

Vapaana olevat pennut

uros

musta vaalein merkein

1 kpl

narttu

musta vaalein merkein

1 kpl

Yhteystiedot
Pentujen sijainti Savonlinna
Puhelin 045 122 5352
Sähköposti pinja@suukkosuun.net
Toiminnanharjoittajan pitopaikkatunnus
Pentuerekisteröinnin tilanne
Tietojen oikeellisuudesta ja pentujen rekisteröintikelpoisuudesta vastaa kasvattaja. Näet alla pentueen rekisteröinnin tämänhetkisen tilanteen. Tiedot päivittyvät, kun pentueen rekisteröinti etenee.
Rekisteröinti on valmis Kyllä
Pentue on tunnistusmerkitty Kyllä
Yhdistelmä täyttää rodun yhdistyksen jalostussuositukset Kyllä
Pentue täyttää PEVISA-ehdot Kyllä
Rekisteröintimaksu on maksettu Kyllä
Tietoja rodusta
Pienennä Näytä lisää

Koiralla tulee sen toisen pentueen jälkeen ennen kolmatta astutusta olla voimassa oleva silmätarkastuslausunto, jotta sen seuraavat jälkeläiset rekisteröidään. Silmätarkastuslausunto ei astutushetkellä saa olla 24 kk vanhempi. Koiran tulee astutushetkellä olla vähintään 22 kk ikäinen.

Rotukohtaiset erityisehdot
Pienennä Näytä lisää

Luonnonrotuisia lapinporokoiria voidaan rotujärjestön esityksestä hyväksyä ER-rekisteriin koirarekisteriohjeen kohdan 11.1.2 mukaisen rotuunottomenettelyn kautta. Koirien siirtyminen FI-rekisteriin on selvitetty koirarekisteriohjeen kohdassa 11.1.3.